T3 GİRİŞİM MERKEZİ

Turkey Technology Team, briefly T3 Foundation, is a foundation founded in 2016 by a group of young people who are working towards the goal of Turkey's Fully Independent National Technology.

The foundation's primary field of activity is the establishment and support of teams for technical trainings and workshops for secondary school, high school and university youth, as well as project competitions. The second field of activity consists of providing technical and logistic support to technology startups in incubation and acceleration centers and providing capital supports through venture investment funds.

Our Foundation; It was founded by young entrepreneurs and young professionals who believe that it is inevitable for Turkey to make a national technology move in order to be able to voice the theses it defends for a better world, to strengthen its economy and to be independent in every field.

For Turkey, producing high-tech products nationally and uniquely is an indispensable necessity for economic development and independence. The national technology move is the process of developing the human and infrastructure capacity of our country to produce high-tech products nationally and authentically. The key to this process is a cultural transformation that encompasses all layers of society and covers many areas from education to the business world.

http://turkiyeteknolojitakimi.org/ web sitemizin iletişim bölümünde üyelik formunu doldurduğunuz takdirde, ilgili yetkililer sizinle iletişime geçecektir.

Girişimlere yönelik desteklerimizi 1001 Teknoloji Girişimi projemiz kapsamında veriyoruz. Erken aşama teknoloji girişimlerine yönelik altı süreli hızlandırma programımızda girişimlere, yatırım desteği, ofis alanı, girişim atölyesi, uzman desteği, eğitim, usta (mentor) desteği sunarken, yatırımcı ağımız ve kurumsal firma kümelenmesi sayesinde girişimleri potansiyel yatırımcı ve müşterilerle bir araya getiriyoruz.

Girişimlerin ülkemizin rekabet gücünü artıracak kritik önemdeki alanlarda teknoloji ile katma değer oluşturması birinci öncelimiz. Öte yandan bu girişimlerin teknolojik gelişimde paradigma dönüşümü olan alanlarda kıvılcım oluşturulmasını hedefliyoruz. Stratejik açıdan ülkemizde geliştirilmesi önem arz eden sistem/ alt sistem çözümlerinin özgün tasarım kabiliyeti ile tasarımdan ürüne geçiş aşamasına kadar sahiplenilmesine önem veriyoruz. Ayağı yere basan fikirlerin mevcut deneyimlerden beslendiğine inandığımız için, girişimlerin vizyon sahibi kurumlarla birlikte teknoloji kümelenmesi oluşturabilmesini istiyoruz. Bunların yanında, iyi bir girişimin kendine inanan gayretli kişilerden oluştuğunu biliyoruz, bu yüzden takıma çok önem veriyoruz.

Vakıf olarak hedeflerimizden biri de yerli sermayedarı teknoloji yatırımcısına dönüştürmek. Hali hazırda daha güvenli yatırım araçlarını tercih eden sermaye sahiplerini millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmek için millî teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya davet ediyoruz. Bu sayede oluşturulan yatırımcı ağımız ve girişim sermayesi fonu ile de girişimlerimizi destekliyoruz.

Başvuran girişimciler arasından kısa listeye kalıp seçim gününe davet edilen girişimcilerin projelerini dinliyoruz. Herkesi dinlemek istesek de seçim günleri dışında girişimci sunumlarını ne yazık ki kabul edemiyoruz.

Takım bizim için değerlendirme kriterlerinden en önemlisidir ve takım oluşturma konusunda bir desteğimiz bulunmamaktadır. Desteklerimiz arasında bulunan “Teknik Uzman” desteği ürününüzü sizin adınıza geliştirmek için değil takıldığınız konularda yardımcı olmak için bulunmaktadır.

Altı aylık hızlandırma programı başvuru sürecimiz 2 ay sürmektedir. T3 Girişim Merkezi programlarına internet üzerinden başvurular kabul edilir. Tüm başvurular ilgili teknoloji alanında uzman kişiler, kamu ve özel sektör temsilcileri ve yatırımcıları içeren bir kurul tarafından değerlendirilerek kısa liste girişimleri belirlenir. Kısa liste girişimleri iş fikirlerini sunmak üzere Seçim Günü’ne davet edilir. Sunumlar sonrasında programa seçilen girişimler için altı aylık hızlandırma programı maratonu başlar!

Vakıf, kurucularının yaptığı bireysel bağışlarla kurulmuştur. Vakıf yürüttüğü spesifik projeler özelinde, bu projeleri desteklemek isteyen kurumlardan sponsorluk almaktadır. Vakfın işbirliği yaptığı kuruluşlarla ilgili daha detaylı bilgilere destekçilerimiz kısmından ulaşabilirsiniz.

You must have planned your team before applying. With the start of the marathon, no additional time will be given for you to form a team.

Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu başvuruları T3 Vakfı Kurumsal Yönetim Sistemi (KYS) üzerinden alınmaktadır. Başvuru iki adımda gerçekleşir:
i. KYS genel kayıt aşamaları tamamlanır. Başvuru adımları ve takımınızı sisteme nasıl ekleyeceğinize dair detaylı bilgi için tıklayın.
ii. Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu başvurusu gerçekleştirilir.
* KYS’de kayıtları bulunan öğrenciler sisteme kayıtlı mail adresleri ve şifreleriyle giriş yaparak takım kayıtlarını oluşturduktan sonra “Açık Başvurular” kısmından doğrudan başvuru yapabilirler.
** Başvurunuzun tamamlandığından emin olmak için ana sayfanın en altındaki “Başvurularım” kısmında maraton başlığını görebiliyor olmanız gerekmektedir.

Eğitimin Geleceği Fikir Maratonu’nda sizlere görevler verilecektir. Bu görevleri belirtilen süre içerisinde sisteme yüklemiş olmanız gerekmektedir. Aksi halde takımınız maratondan elenecektir.